1. Mustafayev Murad Elvan oğlu  - DSMF publik huquqi şəxsinin 1 saylı Quba-Xaçmaz regional filialının Qusar rayon qəbul şöbəsinin müdiri
6.Ağacanov Əjdər Məclum oğlu  - Qusar rayon Mərkəzi Xəstəxanası publik hüquqi şəxsin direktor müavini, baş həkimi
1. Məmmədova Fatimə Yavər qızı - Qusar şəhər 4 saylı tam orta məktəbinin psixoloqu
II.RİHB Aparatının Sənədlərlə və vətəndaşların müraciətləri ilə iş şöbəsinin müdirinə tapşırılsın ki, sərəncamın surətinin müvafiq idarə və təşkilatlara göndərilməsini təmin etsin.
III. Sərəncamın icrasına nəzarət Rayon Qəyyumluq və Himayəçilik Komissiyasının sədrinə tapşırılsın.
№ 67                                                                                                    09 dekabr 2024-cü il
Vətəndaşların müraciət, şikayət və təkliflərinə operativ şəkildə baxılması və həlli məqsədilə Qusar rayon İcra Hakimiyyətində “Qaynar xətt”in  yaradılması haqqında
Dövlət siyasətinin əsas prioritet istiqamətlərindən biri olan vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi, vətəndaşların hüquqlarının və qanuni mənafelərinin qorunması rayon İcra Hakimiyətinin daim diqqət mərkəzində saxladığı məsələlərdən biridir. Rayon İcra Hakimiyyəti tərəfindən həyata keçirilən vətəndaş qəbulları və yerlərdə təşkil olunan səyyar görüşlər əhali tərəfindən qaldırılan məsələlərin bir çoxunun yerindəcə həllinə, vətəndaşların müraciət, şikayət və təkliflərinin araşdırılmasına, məsələlərə qanuni münasibətin bildirilməsinə şərait yaratmaqla bərabər ictimai etimadın artırılmasına da öz müsbət təsirini göstərir. Bununla belə rayon əhalisinin aidiyyəti məsələlərə dair şikayət, təklif və iradlarının bildirilməsi, müraciətlərə operativ şəkildə baxılması, mövcud problemlərin qısa müddət ərzində həlli, rayonda fəaliyyət göstərən xidmət təşkilatları ilə vətəndaşlar arasındakı münasibətlərin inkişafı, vətəndaşlara qarşı daha çox diqqət  və qayğı ilə yanaşılması baxımından rayon İcra Hakimiyyəti tərəfindən “Qaynar xətt” xidmətinin yaradılması məqsədəuyğun hesab edilmişdir. “Qaynar xətt”in yaradılması vətəndaş qəbullarında və səyyar görüşlərdə əhali tərəfindən qaldırılan məsələlərin böyük əksəriyyətini əhatə edən elektrik, qaz, su, yol infrastrukturu, şəhər təsərrüfatı və kommunal xidmətlərin, eləcə də əhalini narahat edən məsələlərin tez və operativ şəkildə həllinə xidmət edir.
Yuxarıda qeyd olunanları nəzərə alaraq və “Vətəndaşların müraciətləri haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununun tələblərini rəhbər tutaraq qərara alıram:
1. Rayonda vətəndaş məmnunluğunun artırılması, vətəndaşların müraciət, şikayət və təkliflərinə operativ şəkildə baxılması və həlli məqsədilə rayon İcra Hakimiyyətində “Qaynar xətt” yaradılsın və (02338)5-29-18 telefon nömrəsi qaynar xətt nömrəsi olaraq müəyyən edilsin.
2. RİH Başçısı Aparatının Sosial-iqtisadi inkişafın təhlili və proqnozlaşdırılması şöbəsinə tapşırılsın ki, “Qaynar xətt”in telefon nömrəsinə daxil olmuş müraciətlər qeydiyyata alınsın və RİH Başçısı Aparatının müvafiq şöbələrinə, aidiyyəti idarə və təşkilat rəhbərlərinə çatdırılsın.
3. “Qaynar xətt”in telefon nömrəsinə daxil olan müraciətlərin araşdırılması, zəruri tədbirlərin görülməsi və operativ şəkildə cavablandırılması RİH Başçısı Aparatının müvafiq şöbələri tərəfindən təmin edilsin.
4. RİH başçısının şəhər, qəsəbə və kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndələrinə, rayonda fəaliyyət göstərən xidmət təşkilatlarının rəhbərlərinə tapşırılsın və bələdiyyə sədrlərinə tövsiyə olunsun ki, rayon İcra Hakimiyyəti tərəfindən yaradılan “Qaynar xətt”ə daxil olmuş və qeydiyyata alınmış müraciətlərin həlli üçün zəruri tədbirlərin görülməsini təmin etsinlər.
5. RİH Başçısı Aparatının Sənədlərlə və Vətəndaşların Müraciətləri ilə İş şöbəsinə tapşırılsın ki, sərəncamın RİH başçısının şəhər, qəsəbə və kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndələrinə və aidiyyəti qurumların rəhbərlərinə çatdırılmasını təmin etsin.
6. Sərəncamın icrasına nəzarət RİH başçısının birinci müavini Şahid Fərəməzova tapşırılsın.
№ 42                                                                                                    10 sentyabr 2024-cü il
Qusar rayon İcra Hakimiyyəti Başçısı yanında Şuranın tərkibində qismən dəyişiklik  edilməsi haqqında.
“Yerli İcra Hakimiyyətləri haqqında Əsasnamə”yə uyğun olaraq RİH Başçısının 05 avqust 2024-cü il tarixli 32 saylı sərəncamı ilə RİHBaşçısı yanında Şuranın tərkibi təsdiq edilmişdir. Keçən müddət ərzində Şuranın bəzi üzvlərinin iş yerləri dəyişmişdir. Bununla əlaqədar Rayon İcra Hakimiyyəti Başçısının yanında Şuranın tərkibinin yenidən təsdiq edilməsi zərurəti yaranmışdır.
Yuxarıdakıları nəzərə alaraq qərara alıram:
1. Rayon İcra Hakimiyyəti Başçısı yanında Şuranın yeni tərkibi aşağıdakı kimi  təsdiq edilsin.
Sədr:
Qusar rayon İcra Hakimiyyətinin Başçısı
Üzvləri: